לקחת זרע מאח של זוגתי | שאלה אנונימית

אני רוצה להיכנס להריון מהזרע של אח של בת הזוג שלי ואנחנו רוצות להבין מה ההשלכות המשפטיות של זה לגבי אימוץ התינוק על ידי בת הזוג בעתיד.

היי אנונימית, שאלת שאלה אמיצה, תודה רבה לך, בטוחה שזו מחשבה שעברה גם לאחרות בראש. אנחנו מזמינות נשים נוספות לכתוב לנו שאלות או חוויות דרך טופס "צרי קשר" או בתגובות.

התייעצנו עם עו"ד אחינעם סגל אורבך, מומחית להליכי משפט של משפחות גאות, לגבי ההשלכות המשפטיות.
עקרונית, המדינה מאפשרת הכרה בהורות על ילד שנולד מתורם ידוע באמצעי של אימוץ. באימוץ התהליך המשפטי הוא ניתוק הקשר ההורי עם האבא הביולוגי ואימוץ על ידי האמא הלא ביולוגית. יש מקרה דומה שכרגע בבית המשפט ועוד אין פסק דין.
במקרה הספציפי פה, האבא הביולוגי לא רק ידוע, הוא בן משפחה, דוד. זה מוסיף סיבוך. אי אפשר לדעת אם בית המשפט יתן לזה משמעות. אפשר להניח שכן, כי האח של בת הזוג יהיה חלק מהחיים של הילד או הילדה, הוא לא יהיה מנותק לגמרי, וזה הפוך מהמטרה של ניתוק קשר הורי. אם יהיה ילד ובית המשפט לא יאשר את הניתוק, אז הדוד יהיה חייב להיות האבא.
חשוב להבין עוד משהו – עמדת הרווחה היא שברגע שלילד יש הורה ביולוגי הוא צריך לדעת מי זה. הילד ידע שההורה הביולוגי שלו הוא דוד שלו, שהאחות והאח למעשה יהיו הורים של אותם ילדים ושבני הדודים אחים.

מעבר להיבט המשפטי, יש גם היבט רגשי מורכב בשאלה. אני מבינה את המוטיבציה, את המחשבה על הקשר הגנטי והאמון שיש בין בני משפחה. מצד שני, זה מצב שיכול להיות קשה בטווח הארוך, למשל בתיווך של זה לילד או להתמודדות עם הרגשות של האבא\דוד כלפי הילד. פנינו לפסיכולוגית גיי-פרנדלי להתייעצות לגבי ההיבט הרגשי והפסיכולוגי בשאלה. בקרוב נעדכן את הפוסט עם התשובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *