נפרדות? מרכז הגישור במרכז הגאה לרשותכן בחינם

אם את קוראת את זה כי התחלת הליכי פרידה, אנחנו מצטערת לשמוע. אמנם הרבה זוגות מתגרשים אבל זה אף פעם לא קל. כשהזוגיות שלך לא מוסדרת רשמית בחוק, זה אפילו פחות קל. אז אספנו כמה טיפים שיכולים לעזור.

כמו תמיד, נשמח לחידודים ותוספות ממה שאתן מכירות, כתבו לנו בתגובות או דרך טופס יצירת הקשר.

הכנות לפני הלידה

הסכם חיים משותפים

לפני שיש ילדים בתמונה, כשאתן מאוהבות וטובות לבב, חשוב להסדיר בחוזה כל מני מצבים בקשר שלכן. בהסכם אתם מסכימות מראש על מה יקרה לכסף שלכן, לילדים שלכן ולרכוש שלכן במצבים כמו פטירה או פרידה.

צו הורות

חשוב לקבל הכרה משפטית באם הלא ביולוגית. במשפחות גאות אין להורה השנייה אוטומטית הגנות משפטיות לקשר ההורי שלה עם הילדים.

במקרה של פרידה

מרכז הגישור למשפחה של האגודה ללהט"ב

במרכז הגאה אפשר לקבל שירותי גישור למשפחות גאות במרכז הגישור למשפחה של האגודה ללהט"ב. מרכז הגישור מסייע בליווי משפחות בתהליכי פרידה ואי הסכמות. הם ישמחו לעזור לכן לפתור את הפער בנושאים כלכליים, גידול ילדים או כל נושא אחר שמטריד אתכן. השירות ניתן ללא עלות. ניתן לפנות אליהם בטופס, במייל aguda@lgbt.org.il או בטלפון 03-6205590 שלוחה 3.

מרכז הגישור עוזר גם במצבים של הורות משותפת, גם עם בני בנות זוג של ההורים הביולוגיים.

עורכות דין מומחיות מהקהילה

יש כל מני רעלים שפרידה יכולה להציף – ניכור הורי, התכחשות לילד, אי תשלום מזונות, חוסר הקפדה על הסדרי ראייה, פגיעה בקשר בין אחים… שלא נדע מצרות. כואב הלב שגם בקהילה שלנו, שנאבקת כל כך על הזכות להכרה בהורות, יש כאלו שמתוך כעס ואינטרסים, משתמשות באפלייה נגד הקהילה בבתי המשפט לטובתן.

הסכם החיים המשותפים וצו ההורות יעזרו לכם לתת מסגרת ברורה לפרידה. גם אם הגעתן לפרידה בלי, או שיש לכן מחלוקת שאתן לא מצליחות לגשר עליה, אפילו אם אתן ללא הכרה בהורות של שתיכן על הילד – זה לא סוף העולם. תפנו לאחת מעורכות הדין שמומחיות בנושא. יש סיכוי טוב שהכול יסתדר, בתי המשפט משתדלים לפסוק לפי טובת הילד.

חשוב ללכת לעו"ד מומחה שכבר טיפלה במקרים כאלה בעבר. הנושא הזה די מסובך משפטית ויש הרבה עדכונים ושינויים. בינתיים שמענו המלצות על דניאלה יעקובי, אחנועם אורבך, עירא הדר ומיכל עדן *.

אולי זה המקום להגיד ש(עד כמה שידוע לנו) במצב של הורות משותפת, ההורים הלא ביולוגים לא יכולים לעשות הרבה נגד ניתוק של הילד מהם. תלויים ברצון הטוב של ההורים הביולוגיים.

 

* בקרוב נקים עמוד המלצות על אנשי מקצוע גיי פרנדלי שפגשתן לאורך הדרך – עורכות דין, מוהלים, דולות וכל אנשי המקצוע האחרים שמשפחה גאה, אם יחידנית או חברים בהורות משותפת עשוים לפגוש. אם יש מישהו או מישהי שהייתה לכן חוויה חיובית איתם ממש נשמח לשמוע את ההמלצה שלכן בתגובות או בטופס צור קשר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *