החזרת ביצית לבת הזוג – פרי בטן משותף

יש משהו מאד יפה בילד או ילדה שנוצרים מתוך הזוגיות והגוף של שני בני או בנות זוג אוהבים. עבור זוגות נשים שמחפשות את החוויה הזו, ישנה אפשרות של שאיבת ביציות והחזרתן אצל בת הזוג. הביצית באה מבת זוג אחת, מופרת בתרומת זרע ומוחזרת לרחם של בת הזוג השנייה. מור ורננה עברו תהליך כזה וכתבו את המאמר המדהים הבא לטובת נשים נוספות שמעוניינות בתהליך ורוצות לדעת שלב אחרי שלב מה לעשות.

יש לכן מידע חדש להכניס לטבלה? משהו השתנה? משהו נראה אחרת ממה שאתן מכירות? בבקשה כתבו בתגובות בסוף הפוסט כדי שנוכל לעדכן, לתקן או להוסיף. 

ראיון בנושא אצל פאולה ולאון:
מור ושני לוי- מנדל התחתנו לפני כשנתיים והלכו אחרי החלום שלהן להקים משפחה. מור נכנסה להריון עם שתי עובריות- אחת של כל אחת, אלא שאז הכול הסתבך. הבוקר הן חגגו איתנו יום הולדת שנה לתאומות המתוקות שלהן והעבירו מסר חשוב.

שלב ראשון: שאיבת ביציות מבת הזוג (לצרוך החזרת ביצית לבת הזוג)

אפשרות ראשונה: שאיבת ביציות והפרייתן בישראל

    1. בת הזוג זכאית לטיפולי IVF בישראל מסיבות שונות (מעל גיל 39, בעיה רפואית וכד'). במצב הזה ניתן לעשות את השאיבה וההפריה על חשבון קופת החולים, אין עם זה בעיה.
    2. בת הזוג אינה זכאית לטיפולי IVF ולכן יש צורך לעשות שימור פריון. שימור פריון עולה בין 8,000 ₪ לסבב אחד (באסף הרופא) ועד 17,650 לשני סבבים (אסותא, מדיקל סנטר).

ההמלצה שלנו היא לעשות את הטיפול באסותא ראשון לציון, המעבדה שם נחשבת למעבדה הטובה ביותר בארץ. עלות לשני סבבי שאיבה היא 17,650 ₪ (לצורך השוואה, סבב אחד באסף הרופא עולה 8000 ₪, כך שההבדלים לא משמעותיים). ניתן לעשות בעלויות דומות גם במדיקל סנטר.

חברות קופת חולים מאוחדת בביטוח שיא זכאיות למימון חלקי של שימור פריון (4,000 ש"ח לסבב). אנחנו טופלנו אצל ד"ר גילה בן דוד, רופאה מדהימה ומקצועית מאוד.

המלצה חשובה: לא לחסוך אלא ללכת לרופאים הטובים ביותר, דוגמת בר חוה, יעקב פרחי וכד'. כל הסיפור מאוד יקר ולכן עדיף להשקיע עוד כמה מאות או אלפי שקלים ולהגיע לתוצאה מקסימלית שתחסוך נסיעות מיותרות.

אפשרות שנייה: שאיבת ביציות בקפריסין

ניתן לעשות את כל התהליך בקפריסין כולל שאיבה של הביציות בת הזוג. עלות של כל סבב כזה, שאיבה+ החזרה הוא בסביבות ה-3000 יורו.

יתרונות לשאיבה בחו"ל:

ניתן לעשות בחירת מין היילוד בתשלום נוסף (בן או בת עם מעוניינים).

אם אין זכאות לטיפוליIVF  בארץ או השתתפות של הקופה אז זה יותר זול.

נשים מתחת לגיל 30 לא יכולות לעשות שימור פריון בישראל ולכן שאיבת הביציות בחו"ל היא האפשרות היחידה שלהן.

חסרונות לשאיבה בחו"ל:

מחייב משך זמן שהות ארוך יותר בחו"ל וזה עלול להקשות על העבודה, ילדים שיש בארץ וכד'.

שלב שני: החזרת העוברים:

החזרת העוברים חייבת להתרחש מחוץ למדינת ישראל. אנחנו עשינו את ההחזרה בבית החולים Crown IVF  בקפריסין התורכית. בית חולים ברמה גבוהה ביותר עם תודעת שירות מצוינת.

אנחנו עשינו את זה בתיווך של דורון ממט מתמוז, כיום הוא פחות עוסק בזה ומעביר את מי שפונה אליו לקרינה. קרינה היא מחברת "גאיה", באופן אישי, אנחנו לא מכירות אותה כלל.

ההחזרה בלבד עלתה לנו 1500 יורו, כולל שמירת עוברים בחינם לעוד שנתיים (העוברים שלא הוחזרו לבת הזוג). 

טיסות ומלון זה עוד 1000-1500 ₪. תלוי בתקופה ובמלון שבוחרים.

העברת העוברים לקפריסין:

אפשרות א: לקחת אתכם את העוברים

מיכל חנקן:

אנחנו לקחנו אתנו את העוברים. יש להשיג מיכל מיוחד לנשיאת עוברים ולמלא אותו בחנקן נוזלי. אנחנו קיבלו דרך חברת תמוז. ניתן להשכיר מחברת קלינטיקה (טלפון: 04-8810250) או ממעבדת הזרע בבית החולים אסף הרופא (באסף הרופא יותר יקר). השכרת המיכל זה סביב ה-500 ₪.

הטסת העוברים אתכן:

אנחנו לקחנו את המיכל בתיק גב קטן. לקחנו גם מכתב ממנהל המעבדה של אסותא ראשון לציון ומהרופאה המטפלת. כשמגיעים לבידוק הביטחוני צריך לבקש לדבר עם האחראית (לבקש לקרוא ל"50") ולהראות לה את המכתבים ולהסביר לה את המצב. אותנו היא העבירה בשתי שניות אחרי שהסברתי לה את כל הסיפור (רק צריך להוציא את המיכל מהתיק, אבל כמובן אסור לפתוח אותו ואסור שהוא יעבור שיקוף).

בנחיתה בקפריסין ממילא אף אחד לא בודק את התיק ואם שואלים אתן אומרות שבאתן לנופש. ביציאה מהטרמינל יחכה לכם נהג מטעם המרפאה (זה עולה 150 יורו וזה כולל גם החזרה לשדה התעופה ואת יתר הנסיעות בתוך העיר לבית החולים) והוא כבר יעביר לכן את המיכל לבית החולים.

אפשרות שנייה- הטסת העוברים בחברת שילוח

להטיס את המיכל עם חברת שילוח, זה עולה סביב ה-1000-1800 דולר. אנחנו לא יודעות על זה הרבה כי לא השתמשנו בזה. ככל הנראה, קרינה מ"גאיה" בוודאי תדע להסביר על זה.

החזרה לארץ:

אם לקחתן אתכן את העוברים, יש לרוקן את המיכל מחנקן כך שיוכלו להעביר אותו בשיקוף בחזרה לארץ.

ניתן לבקש בדיקת בטא (בדיקת היריון) מכל רופא משפחה. לאחר מכן, הטיפול בארץ הוא שגרתי.

צו הורות צריך להוציא כרגיל, אנחנו הוצאנו דרך עו"ד אחינעם אורבך שלוקחת מחירים מאוד נוחים וטיפלה בצו ההורות שלנו במהירות וביעילות.

 

תודה למור ורננה על המאמר המדהים ופוקח העיניים הזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 מחשבות על “החזרת ביצית לבת הזוג – פרי בטן משותף”